Google wyłączy aplikację Gmail dla BlackBerry

Informacja ta na pewno bardzo mocno zainteresuje posiadaczy smartpone’ów BlackBerry! Google ogłosiło, że z dniem 22 listopada kończy wspierać aplikację Gmail dedykowaną dla systemu BlackBerry OS.  Pocieszające jest to, że aplikacja będzie nadal działać i Ci użytkownicy, którzy tą aplikację maja zainstalowaną na swoich „jeżynkach” będą mogli z niej korzystać nadal bez przeszkód. Gorzej będą mieli nowi użytkownicy, którzy zakupią te telefony po 22 listopada, ponieważ z tym dniem aplikacja Gmaila zniknie z oficjalnego marketu App World i nie będzie możliwości jej pobierania.

W sieci pojawiły się już pierwsze spekulacje dotyczące tak nagłej zmiany polityki Google względem kanadyjskiej firmy. W Bloomberg News swoją opinię przedstawił Roger Entner założyciel firmy badawczej Recon Analytics, według którego może to mieć związek z kupnem przez Google Motorola Mobility (przypomnijmy wysokość transakcji wyniosła 12,5 miliarda dolarów, jednak nadal nie została sfinalizowana). Możliwe, że Google w ten sposób próbuje walczyć z konkurencją, którą niewątpliwie jest RIM.  Choć z drugiej strony niedawno gigant z Kalifornii wydał aplikację Gmail dla iOS-a i choć pierwsza wersja była pełna błędów i firma została zmuszona do wydania nowej poprawionej wersji to jednak Apple jest również konkurentem, który w tym momencie jest na pewno groźniejszy niż RIM.

Ale tak naprawdę jakie były powody decyzji Google? Pewnie z czasem się o tym dowiemy. A na razie pozostaje wszystkim, pogodzić się z decyzją Google.