Aplikacje, które twój Android musi mieć!!! Cz.2

Przed wami druga część listy najbardziej przydatnych aplikacji jakie każdy „Androidowca” powinien mieć na swoim smartfonie 🙂 Jest to lista naszych propozycji, więc jeśli uważacie, że jakąś ważną aplikację pominęliśmy prosimy o dopisanie jej nazwy w komentarzach 🙂 Miłej lektury.

Shazam

Inteligentna aplikacja do rozpoznawania muzyki. Wyobraź sobie, że idąc ulicą z pobliskiego mieszkania dolatuje do Ciebie muzyka, którą kojarzysz ale nie możesz sobie przypomnieć co to za piosenka… Nic prostszego włączasz aplikację Shazam dajesz jej chwilkę na „wsłuchanie się” w muzykę i po chwili otrzymujesz pełną informację o piosence: tytuł, wykonawcę, nazwę albumu z jakiego pochodzi, okładkę tego albumu, gatunek muzyczny, linka do YouTube z tę piosenkę oraz link do sklepu, z którego możesz zakupić tą piosenkę  🙂 Idealna aplikacja na imprezę 😀

Google Goggles

Aplikacja, która jest generatorem wizualnego wyszukiwania. Ale jaki jest mechanizm działania tego narzędzia możecie spytać. Robimy zdjęcie jakiemuś przedmiotowi, budynkowi i aplikacja postara się znaleźć odpowiedź, czym jest dana rzecz, budynek. Bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza podczas wycieczek do obcych krajów, jest opcja tłumaczenia tekstu – robimy zdjęcie i po chwili na ekranie telefonu dostajemy przetłumaczony tekst. Nie można nie mieć tej aplikacji na swoim smartfonie 🙂

Wapedia

Aplikacja, która optymalizuje korzystanie z Wikipedii i innych stron typu wiki na smartfonach.  Umożliwia dostęp do ponad 3 milionów artykułów z Wikipedii oraz innych stron typu wiki. Dla osób, które często korzystają z internetowych encyklopedii aplikacja ta jest po prostu niezbędna.

 

 

Hide It Pro

Zdarzyło Ci się zapewne, że ktoś bawiąc się twoim telefonem zobaczył zdjęcia czy przeczytał sms-y, których wolałbyś, żeby nikt nie widział? Ta aplikacja umożliwi nam ukrycie tych osobistych plików a dostęp do nich będzie możliwy jedynie po podaniu hasła. Po zainstalowaniu aplikacja będzie występować na naszym telefonie pod nazwą „Audio Manager”.

 

Google Translate

Czyli jeden z najbardziej znanych produktów Google słynny Tłumacz, który umożliwia tłumaczenie tekstów w ponad 50 różnych językach! Wystarczy skopiować tekst do narzędzia i wybrać interesujący nas język i po chwili mamy gotowe tłumaczenie.

 

 

YouTube

Tutaj nie muszę chyba się rozpisywać 😉 YouTube na telefon!

 

 

 

Allegro

Aplikacja głównie przeznaczona dla tych, którzy bardzo często korzystają z serwisu Allegro. Jest to polska aplikacja najpopularniejszego  w naszym kraju serwisu aukcyjnego. Umożliwia ona użytkownikowi swobodne przeglądanie ofert oraz dodawanie nowych.  Na pierwszy rzut oka aplikacja nie wyróżnia się zbyt bardzo jednak są to tylko pozory. Wystarczy wybrać ikonkę aparatu, dzięki, któremu zeskanujemy kod kreskowy lub zrobimy zdjęcie jakiemuś produktowi. Rozpoznawanie po kodzie kreskowym działa znakomicie i po chwili otrzymujemy informacje o dostępności produktu pośród aukcji na portalu.

Gadu-Gadu

Tutaj również nie ma sensu się dużo rozpisywać jest to po prostu mobilna wersja najpopularniejszego desktopowego  komunikatora w Polsce.

 

 

 

Uninstaller

I na zakończenie aplikacja Uninstaller. Nie wszystkie aplikacje jakie zainstalujecie na swoich telefonach spełnią wasze oczekiwania i będzie je trzeba usunąć. Prezentowana aplikacja robi to dużo skuteczniej niż zintegrowane deinstalatory, które zdarza się, że pozostawiają na naszych telefonach zbędne pliki, czyli po prostu śmieci, które zajmują pamięć naszego smartfona.