Zdjęcie SIMLOCKA z iPhone 4

Apple oficjalnie rozpoczęło sprzedaż smartfonów iPhone 4 bez blokady SIM. W oficjalnym sklepie Appla na liście produktów pojawiły się iPhony w wersji 16GB i 32GB dostępne w kolorze czarnym oraz białym. Potencjalny nabywca musi liczyć się z kosztami rzędu odpowiednio 649$ za model 16GB oraz 749$ za model 32GB.

Apple jednocześnie kontynuuje sprzedaż wersji z blokadą odpowiednio za 199$ i 299$ za model z większą pamięcią.

Odblokowane iPhony 4 będą działać we wszystkich sieciach obsługujących standard GSM co ogranicza możliwość wyboru na terenie Stanów Zjednoczonych jedynie do operatorów, których baza nadajników oparta jest na sieciach AT&T oraz T-Mobile. Jednak jak informują przedstawiciele giganta z Cupertino wprowadzenie do oferty iPhonów 4 bez blokady SIM jest ukłonem w stronę osób, które bardzo dużo podróżują. Pozwoli to ograniczyć koszty związane z roamingiem. Wystarczy, bowiem zmienić kartę SIM w naszym iPhonie na kartę operatora, którego sieć działa w standardzie GSM. Dzięki temu podróżując na różnych krajach będziemy mogli bez problemowo posługiwać się lokalnymi sieciami komórkowymi.

Informacja ta może zainteresować zwłaszcza nabywców z poza USA np. 16GB wersja iPhona 4 bez blokady w Niemczech to koszt rzędu 629 Euro (ok. 909$). Niestety możliwość zakupu telefonu w tej cenie jest tylko udostępniona na terenie USA. Jednak zbliżające się wakacje i rzesze studentów wyjeżdżających do USA na programy typu Work&Travel zapewne przywiozą ze sobą dość pokaźną ilość flagowego produktu Apple.