Umowa z Lagardere: perfumy Vabun będą dostępne na lotniskach

W dniu 25 lipca br. spółka Vabun SA poinformowała w raporcie giełdowym o zawiązaniu współpracy i porozumienia z Lagardere Duty Free Sp. z o.o. Firma ta należy do międzynarodowej grupy Lagardère Travel Retail, która w Polsce zarządza siecią ponad 800 punktów sprzedaży prowadzonych pod 33 różnymi brandami w ramach 3 linii biznesowych: Travel Essentials, Duty Free & Fashion i Foodservice.

Lagardère Travel Retail, jeden z czterech oddziałów Grupy Lagardère, jest światowym pionierem branży travel retail. W 2018 roku, prowadząc ponad 4600 sklepów w kategoriach: Travel Essentials, Duty Free & Fashion i Foodservice na lotniskach, dworcach kolejowych oraz w ramach innych koncesji w 35 krajach na całym świecie, grupa wygenerowała wynik ze sprzedaży na poziomie 4,9 mld €.

Na mocy zawartej porozumienia strony ustaliły, że produkty marki Vabun pojawią się w wybranych drogeriach należących do Lagardere. W pierwszej kolejności spółka Majdana będzie dostarczała swoje produkty do punktów położonych na polskich lotniskach.

Szacujemy, że zawarcie porozumienia z Lagardere doprowadzi do wzrostu przychodów ze sprzedaży o ok. 20% r/r. Najbardziej jednak cieszy zawarcie porozumienia z tak prestiżowym partnerem jakim jest Lagardere wyjaśnia prezes spółki Radosław Majdan Stanowi to istotny element w umocnieniu rozpoznawalności marki perfum i kosmetyków Vabun wśród klientów z Polski i zagranicy. Będziemy się starali osiągnąć jak najlepsze wyniki sprzedaży, tak aby rozszerzyć ją o kolejne punkty w Polsce i poza jej granicami kończy Majdan.

Umowa z Lagardere Duty Free, to druga istotna umowa zawarta w tym roku przez Vabuna. Na początku roku spółka poinformowała o podpisaniu kluczowej umowy na sprzedaż perfum w sieci Drogerii Natura, która dysponuje ponad 300 sklepami pod własną marką.

W opinii Zarządu Vabun zawarcie porozumienia stanowi dowód na uznanie wysokiej jakości produktów marki Vabun, ich rosnącego potencjału sprzedaży oraz ekspansji na polskim rynku kosmetyków i perfum. Umiejscowienie produktów marki Vabun w prestiżowych lokalizacjach należących do Lagardere, w tym w szczególności na polskich lotniskach, stanowi istotny czynnik w umocnieniu rozpoznawalności marki Vabun wśród klientów z Polski i zagranicy.

Vabun zajmuje się dystrybucją kosmetyków dla mężczyzn i kobiet, sygnowanych marką „RM Vabun”. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2018 r. Vabun SA jest częścią Grupy Kapitałowej MBF Group SA. MBF Group posiada 2.445.256 akcji spółki Vabun, co stanoowi 49,90% udziału w kapitale zakładowym i 37,62% głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy.