Telefon przyszłości od Nokii?

Prototypowy telefon fińskiego giganta "Kinetic Device"Wczoraj pisaliśmy o prezentacji nowych modeli telefonów Nokii, podczas londyńskiej konferencji Nokia World. Okazuje się, że po głównej prezentacji, którą żyły media na całym świecie Nokia pokazała coś, co wzbudziło nie mniejsze zainteresowanie zgromadzonych w Londynie.

Na jednym ze stanowisk można było pobawić się prototypem telefonu z… wyginającym się ekranem! Prototyp został ochrzczony przez Nokię, jako Kinetic Device. Pytanie, jakie się nasuwa od razu, ale jak to działa? Otóż na podstawie słów osoby demonstrującej urządzenie fiński gigant zastosował wiązki węglowych nanorurek, których właściwości elektryczne zmieniają się w momencie ich rozciągania. Same zastosowanie nanorurek nic by nie dało, więc zostały one osadzone w elastycznej substancji, która umożliwia zginanie i skręcanie telefonu. Prototyp jest podobno również wodoodporny.

Do tej pory pojawiały się futurystyczne pomysły mówiące o telefonach, które będziemy mogli zwijać w rulon jak zwykłą gazetę jednak pomysł Nokii jest zupełnie inny, bardziej realny do wykonania za pomocą obecnie dostępnych technologii. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie Kinetic Device może pojawić się w ogólnodostępnej sprzedaży. Będziemy informować Was na bieżąco, jeśli pojawią się jakieś nowe informacje o „telefonie przyszłości”.