Prezes Zarządu Google korzysta z Blackberry!

Eric Schmidt obecny prezes zarządu Google został po raz kolejny „przyłapany” na korzystaniu ze smartphonu Blackberry, jednego z głównych konkurentów Google na rynku mobilnych systemów operacyjnych.

Wydawać by się mogło, że, od kiedy na rynku smartphonów pojawił się system Google z zielonym ludkiem, wszyscy najważniejsi szefowie firmy „przesiądą się” na telefony z Androidem. Nic bardziej mylnego! Na odbywającym się w zeszłym tygodniu Azjatyckim Szczycie Przedsiębiorczości na wyspie Bali w Indonezji na zaproszenie Sekretarza Stanu USA Hillary Clinton jednym z prelegentów był Eric Schmidt. Jeden z prezesów Google został sfotografowany jak robił zdjęcie swoim smartphonem… Blackberry Bold 9780.

Najśmieszniejsze w całej sytuacji jest to, że to nie pierwsza taka sytuacja z udziałem Schmidta. Dwa lata temu przyłapano go robiącego zdjęcie Blackberry Curve 8900.

Dlaczego prezes Google używa, na co dzień telefony firmy RIM a nie tych z Androidem? Może, dlatego, że „Jeżynka” oferuje pełną klawiaturę, światowej klasy zabezpieczenie a może ze względu na żywotność baterii? Możliwe jest też taka sytuacja, że Eric Schmidt po prostu testuje komórki konkurenta i zastanawia się jak przenieść niektóre rozwiązania z Blackberry na Androida?