Play24 wersja mobile pierwsze wrażenia

Wczoraj po południu Play opublikował post na swoim blogu, informujący o mobilnej wersji Play24 na platformę Android (ver. 0.22 beta). Jest to pierwszy operator, który oferuje tą usługę w Polsce. Z racji tego, że mamy do czynienia z wersją Beta, Play nie umieścił jej jeszcze na Android Market. Aplikacja jest dostępna pod linkiem www.play.pl/apk , proponowanym przez operatora sposobem instalacji, jest wpisanie adresu w przeglądarce telefonu.
Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, chociaż na początku miałem mały problem z instalacją, ponieważ moja Opera Mobile, zinterpretowała plik instalacyjny, jako format.zip, jednak zaraz po zmianie rozszerzenia aplikacja zainstalowała się bez problemu. Z racji tego, że takie nowinki najpierw ściągam, a potem czytam specyfikacje, bałem się o zabezpieczenia i szyfrowanie transmisji.
Zazwyczaj bety mają problem z tego typu zabezpieczeniami, po wpisaniu numeru telefonu i hasła z mojego konta Play24, nie mogłem wejść na inną zakładkę oprócz głównej, ponieważ nie korzystałem z Internetu sieci Play, a z WiFi w biurze. Duży plus dla Playa za to rozwiązanie, wiem, że takie rozwiązanie jest oczywiste, ale czasami ludzie o tym zapominają.

Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty i logiczny, co prawda mój biedny Wildfire (bez S), przycinał troszeczkę podczas przechodzenie pomiędzy zakładkami, ale wydaje mi się, że jest to tylko kwestia optymalizacji kodu w finalnej wersji, ponieważ aplikacja nie wydaje się być zbyt wymagająca.

Do dyspozycji mamy 4 zakładki:
Moje Konto – Czyli pierwsza strona z wersji webowej Play24, stan konta pakiety minut i smsów. Poniżej informacje o kliencie nr umowy, termin jej ważności, aktualna taryfa.
Usługi – Włączanie i wyłączanie, pakietów rozmów, smsów, internatowych, oraz pozostałe usługi takie jak granie na czekanie, blokada połączeń z numerów zastrzeżonych itd.
Finanse –Dane o ostatnio wystawionych i zapłaconych fakturach w abonamencie.
Połączenia – Historia 10 ostatnich połączeń wzbogacona o informacje na temat ich kosztów, bardzo przydatna rzecz. Brak informacji o kosztach smsów.

Aplikacja jak na otwartą betę jest bardzo dopracowana, poza paroma zwolnieniami, na słabszych telefonach. Aktualnie jest zbierany feedback od użytkowników, Play planuje wydać finalną aplikację mobilną na Jesień, wtedy też będzie dostępna ona na Android Market. Dodatkowo na blogu Play’a jest obecnie przeprowadzana ankieta odnośnie kolejnej platformy, na którą aplikacja powinna zostać stworzona.

Informacje techniczne aplikacji są dostępne na http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/centrum-pomocy/play24/aplikacja-android/index.html

Natomiast FAQ i ankieta na blogu Playa http://blogplay.pl/2011/07/play-24-mobile-dostepne-od-dzis/
Dorzucamy też kod QR do samej aplikacji.