Pierwszy telefon oparty na systemie Windows Mango już w sierpniu!

W światowych serwisach pojawiła się informacja, że Fujitsu-Toshiba już w sierpniu wypuści na rynek japoński pierwsze smartphony z systemem Windows Mango. Warto przypomnieć, że ta sama firma w maju, jako pierwsza pokazała światu telefon oparty na podwójnym systemie Symbian/Windows 7.

Japoński dziennik gospodarczy The Nikkei podaje, że w ofercie operatora KDDI już w sierpniu pojawi się pierwszy smartphone o nazwie IS12T. Według informacji dziennika będzie to telefon wodoodporny z 3,7” ekranem dotykowym. Telefon ten będzie miał również zainstalowane aplikacje do korzystania z Facebook’a oraz Skype, których to producenci są partnerami KDDI w Japonii.

Prawdopodobna cena za IS12T będzie wahać się w przedziale 380-505 dolarów. Jak na razie telefon ma być dostępny tylko i wyłącznie na rynku japońskim.  Fujitsu-Toshiba nie podaje konkretnych planów rozszerzenia sprzedaży telefonów na inne rynki. Nam pozostaje czekać na debiut IS12T i pojawienie się pierwszych recenzji nowego systemu z logiem MS Windows.