Pierwszy przetargowy sukces, czyli rozwój MBF Group w zakresie obrotu i pośrednictwa

Przed kilkoma dniami poinformowaliśmy o tym, że pozyskano informacje o otwarciu ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na realizację pakietów dostaw środków ochrony osobistej do Jednostki Samorządu Województwa Pomorskiego. Zgodnie z przekazanym raportem, oferta MBF Group SA była najkorzystniejsza w zakresie dwóch pakietów: na dostawę 100.000 szt. maseczek medycznych zgodnych z normą PN EN 14683 oraz na dostawę 10.000 szt. półmasek filrujących FFP3 zgodnych z normą PN-EN 149+A1:2010.

Co istotne i na co zwróciliśmy uwagę – procedura przetargowa jest w toku i nie została zakończona. W związku z tym nie posiadamy jeszcze informacji, w jakim terminie dojdzie do ostatecznego rozstrzygnięcia przetargu i podpisania ewentualnych umów. O wszystkim będziemy informować w osobnym komunikacie oraz o podpisaniu stosownych umów.

Rozszerzając nieco powyższą informację, a także w związku z pytaniami kierowanymi na adres e-mail, w pierwszej kolejności chcemy poinformować, że obecnie bierzemy udział w kilkudziesięciu postępowaniach przetargowych dla jednostek samorządowych, służby zdrowia oraz podmiotów prywatnych i państwowych. Od początku sierpnia łącznie złożyliśmy oferty w ponad 20 przetargach, a każdego dnia analizujemy kolejne publikacje i zapytania. Zgodnie z aktualizacją strategii rozwoju, naszą ofertę koncentrujemy na artykułach ochrony osobistej – maseczkach medycznych, półmaskach FFP2 i FFP3 oraz rękawiczkach medycznych. Mamy nadzieję, że każdy kolejny sukces przetargowy będzie owocował coraz większym portfolio stałych klientów.

W przypadku kolejnych pozytywnych informacji, w celu prawidłowej komunikacji z rynkiem oraz z uwagi na to, żeby nie mnożyć kolejnych komunikatów giełdowych ESPI, przyjmiemy odpowiednią politykę informacyjną, gdzie o podsumowaniu przyjętych ofert będziemy informowali zbiorczo w stałych odstępach czasu. Pierwsza wygrana w przetargu była dla nas znaczącym wydarzeniem, natomiast zdajemy sobie sprawę, że kolejne raporty mogłyby niepotrzebnie wprowadzić zamieszanie w komunikacji z inwestorami.

Niezależnie od powyższego zajmujemy się pracą przy pośrednictwie (w roli brokera) w dostawach dużych kontraktów na artykuły medyczne i ochrony osobistej. Co znaczy dużych? Takich, których wielkości byśmy nie sprostali o wolumenie stanowiącym równowartość minimum 1 mln Euro. Każdy kluczowy z punktu widzenia wyników spółki kontrakt będzie raportowany stosownym komunikatem.

Dodatkowo cały czas pracujemy nad naszą marką własną rękawiczek medycznych MBF Medical NitrAG SoftTouch. Mamy nadzieję już niedługo zdać relację na żywo z pierwszego transportu i realizacji dostaw 😊 W przypadku kolejnych zamówień na pewno jeszcze w tym roku wprowadzimy inne produkty pod marką własną. Nasz turecki kontrahent jest zainteresowany rozszerzeniem współpracy.

Całość powyższych działań wpisuje się w zaktualizowaną strategię rozwoju spółki w zakresie pkt. 2: consulting, logistyka, pośrednictwo oraz bezpośredni obrót hurtowy w szczególności, lecz niewyłącznie, w zakresie produktów medycznych, leczniczych, spożywczych i chemicznych.