Samsung nowym królem?

Coraz szybszy rozwój technologiczny ma ogromny wpływ na ceny i jakość sprzętu, który trafia na półki sklepowe i do naszych kieszeni. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że rok 2011 należy do Samsunga. Dlaczego? Bo sprzedał w tym roku 300 milionów sztuk telefonów!

Sprzedaż flagowych modeli Galaxy S oraz Galaxy SII, jeżeli dane nie kłamią, stanowią jedną dziesiątą całego wyniku, jaki osiągnęła firma w 2011 roku. Samsung po części zawdzięcza ten imponujący wynik Google. Dzięki współpracy z amerykańskim potentatem i możliwości instalowania systemu Google Android na swoich urządzeniach. Na obu najważniejszych modelach Galaxy S oraz Galaxy SII instalowany jest system Android. Pozostałe modele sygnowane logiem Samsung wyposażone są w samsungowy system bada (głównie seria Wave) pozwoliły dobić do 300 milionów sprzedanych urządzeń.

Warto nadmienić, że Samsung sprzedał w przeciągu 5 miesięcy około 10 milionów smartphonów Galaxy SII. To wynik bardzo dobry, jednak Apple w trzy dni po premierze iPhona 4S sprzedał bagatela 1,7 miliona sztuk. Dodatkowo Apple chwali się, że co kwartał produkuje 10 milionów sztuk, które prawdopodobnie także sprzedaje.

Przyszły rok będzie jeszcze ciekawszy, Samsung planuje już premierę następcy Galaxy SII, czyli Galaxy SIII, który z pewnością zapewni firmie ogromną sprzedaż biorąc pod uwagę jaką popularnością cieszyły się jego poprzednicy. Bardzo prawdopodobne jest, że Samsung stanie się liderem w sprzedaży, gdyż po atakach patentowych Apple, nauczył się jak projektować swoje „zabawki”.