Nowy iPhone 4S w Polsce dostępny już od … 11 listopada

Kierownictwo Apple poinformowało, że z dniem 11 listopada 2011 roku najnowszy iPhone 4S będzie debiutował w kolejnych 15 krajach w tym w Polsce. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że 11 listopad w Polsce jest świętem państwowym i wszystkie sklepy będą zamknięte.

Decyzję o premierze w danym kraju podejmuje oczywiście kierownictwo Apple, jednak wybór daty premiery w Polsce jest co najmniej komiczny. Prawdopodobnie nikt z zarządu Apple nie pomyślał o Polskim święcie narodowym. Tym samym polska premiera odbędzie 12 listopada. Gdyby nie Polskie święto narodowe, Apple mogło by wykorzystać tą datę w ciekawy sposób. Premiera nowego, przełomowego telefonu 11.11.2011 o godzinie 11:11! (wiedz, że coś się dzieje). Wykorzystanie zbieżności liczb mogło być bardzo ciekawym zabiegiem promocyjnym, niestety w polskich realiach jest on niemożliwy.

Poza Polską nowy smartphone ze stajni Apple będzie miał swoją premierę w: Albanii, Armenii, Bułgarii, Czarnogórze, Grecji, Gwatemali, Hongkongu, Korei Południowej, na Malcie, na Nowej Zelandii, Panamie, Portugalii, Rumunii i na Salwadorze. Dziwi nas ten fakt, podczas premiery iPada 2 Polska premiera była odbyła się w pierwszym „rzucie” razem z najszybciej rozwijającymi się rynkami mobile. Tym razem Polska została ustawiona w szeregu z krajami z „trzeciej ligi” konsumentów produktów Apple. Możliwe że jest to spowodowane słabą sprzedażą w Polsce produktów Apple.

Od 4 listopada w większości z tych krajów, będzie można zamówić nową ulepszoną czwórkę.

W tym momencie nowy iPhone jest dostępny w 29 krajach, ale Apple obiecuje, że do końca 2011 roku liczba ta wzrośnie do 70. Nie ma na razie informacji, w jakich krajach po Polsce będzie debiutował nowy iPhone.

Jaką popularnością będzie się cieszył iPhone 4S w Polsce? Trudno określić. Na pewno niebagatelne znaczenie będzie miała cena i wysokość abonamentów. W Polsce jednak jest wielu fanatyków tej marki, dla nich cena nie zrobi zasadniczej różnicy. Pytanie brzmi z czego będzie musiał zrezygnować zwykły Kowalski, aby stać się posiadaczem nowego „cracka” od Apple.