Nokia kontratakuje

Nowy smartphone Nokii oparty na platformie Windows Phone

Dziś w godzinach porannych odbyła się konferencja Nokia World. Punktem, na który wszyscy czekali była prezentacja dwóch nowych smartphonów fińskiego giganta.  Są to pierwsze telefony Nokii, które zostaną wyposażone w najnowszy system operacyjny Windows Phone. Porozumienie nt. współpracy pomiędzy Nokią i Microsoftem zostało podpisane i ogłoszone do publicznej wiadomości w lutym 2011 roku. Jednak na debiut pierwszych produktów fińskiego potentata musieliśmy czekać, aż 8 miesięcy. Zaprezentowane smartphone zostały ochrzczone, jako Lumia 710 oraz Lumia 800

Osiemsetka została wyposażona w 3,7 calowy ekran WVGA ClearBlack AMOLED, pojedynczy procesor o taktowaniu 1,4GHz oraz 512Mb pamięci RAM. Na pokładzie nowego dziecka Nokii został zamontowany również 8-megapixelowy aparat z obiektywem Carl Zeiss oraz 16GB dysk. Telefon będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, niebieskim oraz magenta. W pierwszej kolejności telefon trafi do sklepów: Niemieckich, Francuskich, Brytyjskich, Włoskich oraz Holenderskich, nastąpi to w listopadzie bieżącego roku. Cena telefonu wynosić będzie 420 Euro.

Telefon Nokii Lumia 710 z Windows Phone

Drugim telefonem opartym na platformie Windows Phone jest Nokia Lumia 710 (wcześniej nazywana Sabre). Został wyposażony w 3,7 calowy ekran WVGA, procesor o taktowaniu 1,4GHz oraz 5-megapikselowy aparat. Lumia 710 będzie dostępna w pięciu kolorach. Oprócz tych, w których występuje Lumia 800 będzie dostępna, także w kolorze białym oraz żółtym. Prawdopodobna cena smartphona to 270 Euro. W pierwszej kolejności ma on trafić na rynki Hongkongu, Rosji oraz Singapuru.

Podczas konferencji została pokazana nowa linia telefonów oparta na Symbianie są to telefony Nokia Asha 200, 300, 301 oraz 303.

Kolejne smartphony oparte na Windows Phone moją mieć premierę prawdopodobnie z początkiem 2012 roku, czyli wtedy, kiedy nowe Nokie mają wejść do sprzedaży na rynku amerykańskim.