Niezbędnik, czyli aplikacje, które twój Android musi mieć – Cz.1

Smartfony z Andoidem „na pokładzie” stają się coraz popularniejsze w Polsce. Dla części osób zakup nowego telefonu i przejście z poczciwego Symbiana na Androida może wydać się trudną sprawą. Mnogość aplikacji jakie można pobrać z Android Market może wywołać zawrót głowy nawet u obytego użytkownika, a co dopiero u nowicjusza, który styka się z tą platformą po raz pierwszy. Z tego względu postanowiliśmy stworzyć dla was niezbędnik aplikacji, które każdy użytkownik smartfona z Androidem powinien ściągnąć i zainstalować na swojej komórce.

Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych aplikacji na platformę Android, oczywiście oczekujemy również od was propozycji o jakie aplikację należałoby tą listę uzupełnić 😉

Opera-Mini

Opera-Mini jest najbardziej udanym i zarazem najszybciej rozwijającym się produktem przeznaczonego na Androida. Nowocześnie wyglądający interfejs i płynne przechodzenie między zakładkami pozwala na przyjemne surfowanie po sieci i przeglądanie jej zasobów. Dodatkowo Opera-Mini umożliwia dzielenie się informacjami z innymi użytkownikami poprzez najpopularniejsze serwisy społecznościowe.

 

Advanced Task Killer

Aplikacja ta jest niezwykle ważnym i przydatnym narzędziem, które powinien posiadać każdy użytkownik. Jego działanie polega na tym, że wyłącza ona programy działające w tle naszego telefonu, które nie są przez nas używane. Przyczynia się to do zwiększenia żywotności naszej baterii oraz poprawy działania całego systemu.

 

Barcode Scanner

Czyli po prostu skaner, który umożliwi nam odczytywanie: kodów kreskowych – pod którymi kryją się ceny poszczególnych produktów, Kody QR – w których mogą zostać zakodowane np. linki URL, dane kontaktowe itp.

 

 

Facebook

O tym narzędziu nie ma, co się zbytnio rozpisywać. Jest to idealna aplikacja dla tych, którzy muszą być w kontakcie z bliskimi, a wymienianie się treściami wszelakiej maści, stanowi nieodłączny element ich egzystencji. Ta aplikacja spełni wszystkie oczekiwania.

 

 

Norton Mobile Utilities

Norton Mobile Utilities jest bardzo dobrym programem by rozpocząć przygodę z Androidem. Aplikacja pokaże wszystkie najważniejsze dane dotyczące pracy naszego smartfona, wykorzystania jego zasobów oraz sposobu działania aplikacji. Całość została opakowana w przystępny interfejs, który nie sprawi trudności nawet początkującym użytkownikom. Nie zaleca się jedynie używania tej aplikacji w telefonach o małej ilości pamięci RAM.

 

Astro File Manager

Jeden z najlepszych, jak nie najlepszy menedżer plików dla Androida. Aplikacja zyskała renomę dzięki niezawodności i bardzo wygodnej obsłudze. File Manager daje dostęp do plików i folderów w urządzeniu. Aplikacja posiada także funkcję wygodnego wyszukiwania oraz sortowania według jednego z kilku parametrów.

 

Mapy Google

Nie każde urządzenie z Androidem ma pierwotnie zainstalowane Mapy Google. Jeśli jeszcze ich nie mamy to natychmiast trzeba ten brak nadrobić. Mapy Google działają bardzo podobnie do pecetowej wersji, ale współpracują także z GPSem zamontowanym w naszym Andkowym urządzeniu. Aplikacja ta zdecydowanie ułatwia poruszanie się po miejscach, których nie znamy 🙂

 

Lookout Mobile Security

Jest to idealna aplikacja dla tych, którzy instalują na swoim telefonie dużą ilość aplikacji. Narzędzie to zabezpiecza nasz telefon przed złośliwym oprogramowaniem. Aplikacja działa w tle pilnując by dane zgromadzone w naszym telefonie były bezpieczne.

 

 

Evernote

Evernote jest świetnym programem do robienia notatek. Aplikacja pozwala nawet na prowadzenie dzienniczków i tworzenia notatek na zdjęciach zrobionych naszym smartfonem oraz na tagowaniu naszych wpisów w celu ich wygodnej kategoryzacji. Dodatkowo aplikacja pozwala na synchronizację naszego telefonu z komputerem dzięki czemu mamy dostęp do zrobionych na telefonie notatek.

 

 

Google Voice Search

Jest to głosowa wyszukiwarka, która w znacznym stopniu ułatwia pracę z naszym smartfonem. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie kontaktów, treści w naszym telefonie, jak również pisanie sms-ów za pomocą komend głosowych! W USA ponad ¼ wszystkich wyszukań pochodzi właśnie z Google Voice Search.

A już za tydzień druga część niezbędnika użytkownika Androida 🙂