Nexus Prime i Ice Cream Sandwich zostały zaprezentowane

Długo oczekiwana i przekładana premiera nowego telefonu Samsung Nexus Prime opartego na nowej wersji Androida Ice Cream Sandwich odbyła się w środę w rano w Hongkongu.

Po długich tygodniach wyczekiwania nadszedł ten moment i giganci wreszcie pokazali, nad czym tak pieczołowicie pracowali przez ostatnie miesiące. Zaprezentowany Samsung Nexus Prime został wyposażony w wyświetlacz dotykowy o wielkości 4,65 cali oraz dwurdzeniowy procesor
o taktowaniu zegara 1,2 GHz. Prime został wyposażony również w 5 mega pikselowy aparat, jednak nie robi on takiego wrażenia jak ten z nowego iPhone 4S gdzie umieszczono 8 mega pikselowe urządzenie.


A co można powiedzieć o nowej wersji systemu? Największą zaletą jest to, że jest to pierwszy system od Google`a, który będzie działał na każdym urządzeniu mobilnym nie zależnie czy jest to smartphone czy tablet.  Na pewno będzie to ułatwienie dla developerów, którzy wcześniej byli zmuszeni tworzyć aplikacje oddzielnie na tablety i smartphone`y pod różne wersje Androida.  Bardzo ciekawą nowinką techniczną w prezentowanym systemie jest innowacyjny sposób odblokowania telefonu. W nowym cacku Googla, nie musimy używać kodu PIN wystarczy… nasza własna twarz! Telefon za pomocą kamery skanuje naszą twarz(!) Jeżeli obraz zeskanowany pasuje do pierwowzoru zeskanowanego wcześniej telefon się odblokuje(!)