Mniej wypadków na drogach dzięki BlackBerry?

Echa zeszłotygodniowej awarii serwerów BlackBerry odczuwalne są do dziś. Wszyscy użytkownicy popularnych „jeżyn” byli bardzo niezadowoleni z faktu braku możliwości korzystania z usług BB. Dziś zarząd Research In Motion podjął decyzję o zrekompensowaniu użytkownikom niedogodności i postanowili rozdać dwanaście płatnych aplikacji, których łączna wartość to 100$. Ciekawe zagranie, które na pewno poprawi humor użytkownikom BlackBerry po ostatniej awarii.

Dziś pojawiły się ciekawe informacje o drugiej stronie przysłowiowego medalu. Wszyscy mamy manie pisania SMS`ów i E-Mail`i podczas prowadzenia samochodu – no nie uwierzę, że tego nie robicie 😉

Co ciekawe awaria sieci BlackBerry miała pozytywny skutki (tak wiem jak to absurdalnie brzmi). Sprawa wygląda dość ciekawie dziennik The National podał, że awaria serwerów BlackBerry miała pozytywny wpływ na ilość wypadków samochodowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich! Nie zaskoczył mnie sam fakt spadku, ale jego poziom, jak podaje TN.com według statystyk policji w Abu Dabi ilość wypadków spadła aż o 40% (!), natomiast w mieście Dubaj o 20%(!). Przyznam szczerze, że te liczby zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Samo połączenie tych dwóch faktów jest ciekawe i jeżeli to prawda to może każdy producent powinien się zastanowić nad opcją wyłączenia opcji pisania SMS`ów i email`i gdy telefon jest w ruchu? Tak, jestem świadom jak dziwnie to brzmi, jestem także świadom tego, że brak możliwości pisania podczas ruchu często może być utrudnieniem. Dla przykładu mi osobiście często się zdarza pisać sms`a gdy gdzieś idę. Na marginesie, ciekawe czy ktoś przeprowadził badania ile skręcono/ złamano nóg albo ile nabito siniaków w trakcie pisania wiadomości podczas ruchu?

Pytanie na ile te dane są rzeczywiste i czy nie są wyssane z palca?

Nawet, jeżeli są, to każdy powinien zrobić sobie rachunek sumienia i wyposażyć się w zestaw głośnomówiący i zamiast pisać dzwonić!

W końcu nie jesteśmy sami na drodze, dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.