Miliard smartfonów zostanie sprzedanych w 2015 roku…

Firma badawcza IDC podała najnowsze prognozy rozwoju rynku smartfonów na świecie. Na podstawie przeprowadzonych analiz IDC opracowała raport. Raport podaje że w 2015 roku zostanie sprzedanych prawie miliard(!) smartfonów na całym świecie.  Jest to liczba prawie dwa razy większa w porównaniu do roku 2011, w którym przewiduje się, że łączna sprzedaż wyniesie 472 miliony sztuk.

W raporcie przedstawiono również przewidywalny udział w rynku poszczególnych systemów operacyjnych. Pozycję zdecydowanego lidera nadal powinien dzierżyć Android z tym, że udział w rynku zwiększy się z obecnych 39% do 44%. Graczem numer dwa stanie się Windows Mobile, a to dzięki mariażowi z producentem telefonów Nokia, która posiada bardzo rozbudowaną bazę sprzedażową na całym świecie. Umożliwi to szybkie dotarcie do dużej rzeszy potencjalnych klientów i wzrost udziałów w rynku. Udział produktu Microsoftu powinien wynieść, ok. 20% i pozycję wice lidera rynku.

Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno Apple ze swoim iOS z udziałem rzędu ok. 17%, a na czwartym miejscu Blackberry OS z udziałem ok. 13,4%. Prognozy te pokazują, że obie firmy minimalnie stracą w ogólnym udziale rynkowym. Natomiast Symbian system, na którym w tym momencie oparte są telefony Nokia praktycznie zniknie z rynku.