iPhone 5 jednak gotowy?

Wszyscy pamiętamy, jakim rozczarowaniem zakończyła się wrześniowa konferencja Apple, na której zamiast oczekiwanej premiery iPhone 5 został zaprezentowany „tylko” odświeżony iPhone 4, czyli iPhone 4S. Okazuje się, że prawdopodobnie prototyp piątej generacji iPhone istnieje! Do takich informacji dotarł serwis Business Insider podając, że są to informacje uzyskane od pracownika Apple, który miał okazję testować „5-kę” przez okres dwóch tygodni.

Według relacji tego człowieka prototyp iPhone 5 ma się różnić znacząco od wcześniejszego modelu i raczej trzeba mówić tutaj o rewolucji a nie ewolucji produktu „iPhone”.

Według opisu tajemniczego pracownika Apple, prototyp wygląda następująco:

  • Ekran iPhone 5 został zwiększony do wielkości 4-calów, co przybliża go do smartphonów Samsunga;
  • Tył obudowy został wykonany z aluminium, podobnie jak w iPadzie, 2 co ma zwiększyć wytrzymałość nowego smartphone Apple;
  • W prototypie wykorzystano ekran o dużo lepszej jakości co podniosło jakość odwzorowania kolorów;
  • W telefon miał zostać wbudowany aparat o rozdzielczości 10Mpix;
  • W prototypie „5” został również zastosowany znany z 4S „SIRI” jednak w prototypie został nazwany „Assistant”;
  • Tajemnicze źródło podaje również, że podczas testów pojawiały się problemy z baterią (takie, jakie posiada 4S?);

Czy problemy techniczne stały za tym, że premiera iPhone 5 została odłożona? A może to Steve Jobs miał jakieś zastrzeżenia i telefon wrócił do fazy przeprojektowania? Mówi się, że Jobs nie chciałby by jego „Dziecko” zmieniło radykalnie swój wygląd. Ciężko to ocenić, ponieważ oficjalne źródła Apple milczą i nie komentują rewelacji, jakie pojawiły się w serwisach technologicznych.

Niestety do rewelacji Business Insider należy na razie podchodzić ostrożnie i  traktować je w kategoriach plotki, ponieważ serwisowi nie udało się potwierdzić relacji swojego informatora w innych alternatywnych źródłach. Także wszystkie dane techniczne są tylko spekulacjami, jednak smaczku dodają filmy, które można znaleźć na portalu YouTube. Filmiki, a raczej spoilery, które pojawiły się przed premierą iPhone 4S potwierdzają część z informacje o domniemanej charakterystyce iPhone 5.