Garść informacji z Rara Avis

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy dwie pozytywne informacje z firmy Rara Avis Sp. z o.o. Pierwszą wiadomością jest formalne zatwierdzenie wniosku przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie ubiegania się o kapitał na rozwój poprzez debiut na rynku NewConnect (Program Operacyjny Innowacyjny Rozwój, Działanie 3.1.5 – „4 Stock”).

Zgodnie z powyższą informacją firmę czeka teraz ocena merytoryczna, której należy oczekiwać w ciągu najbliższych 4 tygodni. Z uwagi na to, że ściśle współpracowaliśmy z Rara Avis w zakresie fachowych konsultacji, przygotowania wniosku i dokumentacji oraz sami zostaliśmy zarekomendowani do wsparcia – mamy więc nadzieję, że ocena merytoryczna będzie jedynie formalnością. Budżet projektu oszacowano na ok. 185.000 zł.

Natomiast druga wiadomość dotyczy uruchomienia platformy sprzedażowej. Wedle zapewnień ma się to odbyć jeszcze w tym tygodniu. Na początku w serwisie będą umieszczone przedmioty i produkty, które są własnością i w dyspozycji Rara Avis (asortyment będzie sukcesywnie uzupełniany aż do końca lipca).

Docelowo zaś spółka chciałaby stworzyć platformę C2C i B2C, dzięki której wszyscy kolekcjonerzy, zbieracze i hobbyści będą mogli wystawiać do sprzedaży swoje przedmioty i eksponaty. W takim wypadku firma czerpałaby zysk z pośrednictwa w obrocie (prowizja).