Z App Store pobrano 15 miliardów aplikacji!

Uruchamiając w lipcu 2008 roku App Store – Steve Jobs stwierdził, że będzie to serwis, z którego szybko i za niewielką opłatą każdy będzie mógł pobrać aplikacje.  Po trzech latach od startu serwisu, App Store przekroczył magiczną liczbę 15 miliardów pobrań i na pewno na tym nie poprzestanie.

Według danych podanych do publicznej wiadomości przez Apple możemy zaobserwować dynamiczny wzrost liczby pobrań. Jeszcze w styczniu 2010 roku liczba ta oscylowała na poziomie 3 miliardów, a dokładnie rok później przekroczyła 10 miliardów! Pokazuje to, że ilość pobrań z App Store w przeciągu 6 miesięcy wzrosła o 5 miliardów.

Wraz ze wzrostem liczby pobrań rosną również przychody Apple oraz Developerów, którzy tworzą aplikacje. Apple dzieli przychód, jaki generuje serwis w stosunku 30/70. Od początku istnienia platformy Apple wypłaciło Developerom niebagatelną kwotę około 2,5 miliarda dolarów. Tym samym Apple zainkasował przy tym około miliard dolarów!

Obecnie na App Store znajdziemy około 425 tysięcy aplikacji, z czego około 100 tysięcy jest dedykowana na tablet iPad. W najbliższym czasie należy spodziewać się jeszcze dynamiczniejszego wzrostu liczby pobrań głównie ze względu na rosnącą rzeszę użytkowników urządzeń mobilnych iPod’a, iPhona oraz iPad’a.