Aplikacja tygodnia według Mobile Factory: TripAdvisor

Koniec lipca… część z was już była na upragnionych urlopach a dla części planowany tygodniami czas urlopu, dopiero ma nadejść. Czas urlopowy jest momentem, kiedy każdy z nas „ładuje” osłabione baterię tak, aby móc przetrwać kolejne monotonne miesiące w pracy.

Urlopowiczów możemy podzielić na tych, którzy wolą skorzystać z usług biur turystycznych i pojechać „na gotowe” wczasy jak również na tych, co wolą wziąć sprawy w swoje ręce. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Prezentowane przez nas poniżej aplikacje mogą się okazać bardzo pomocne dla obu kategorii urlopowiczów/podróżników.

Specjalnie dla was postanowiłem przetestować i opisać aplikację, która jest już trochę „wiekowa” i prawdopodobnie część z was już o niej słyszała. Okres wakacyjny mamy w pełni, więc uznałem że aplikacja ta ma swoje miejsce bytu i jest sens o niej wspomnieć. Pogoda tego lata nikogo nie oszczędza, a ulewne deszcze dają każdemu mocno w kość, warto więc skorzystać z tej aplikacji.

Poszukajmy, więc miejsc gdzie pogoda nie będzie tak kapryśna. No i tutaj pojawia się problem gdzie się wybrać? A jak już dotrzemy na miejsce często okazuje się, że nie wiemy co warto zobaczyć, gdzie zjeść itd. Z pomocą niczym Wujek Dobra Rada przychodzi aplikacja TripAdvisor!

TripAdvisor jest największym na świecie serwisem poświęconemu podróżowaniu. Znajdziemy tam recenzje, oceny ogromnej ilości hoteli, restauracji z całego świata, które piszą sami podróżnicy. Jest to nieocenione źródło informacji dla każdego urlopowicza. Wersja mobilna dostępna jest na wszystkie platformy z wyjątkiem Blackberry OS.

Dzięki tej aplikacji każdy jej użytkownik uzyska dostęp do ponad 45 milionów recenzji i ocen, będzie mógł obejrzeć zdjęcia wybranych miejsc jak również znaleźć miejsca, które znajdują się w najbliższej i które warto odwiedzić.

Sam portal WWW znałem, często z niego korzystałem przy planowaniu podróży lub w jej trakcie. Wersji mobilnej nie było mi dane poznać aż do dzisiaj, z jednego prostego względu na co dzień korzystam z telefonu BlackBerry (użytkownicy „jeżynki” najwyraźniej nie mają wakacji).

W moje ręce wpadła firmowa Motorola Milestone II. Po chwili poświęconą na instalację mogłem w pełni wykorzystać możliwości aplikacji. Na pierwszy rzut oka, appka jest bardzo podobna do wersji WWW, co osobiście mnie ucieszyło, ponieważ znałem już interfejs i sposób poruszania się po stronie. Przeniesienie ergonomii strony www do aplikacji znacząco usprawnia korzystanie. Osoby, które pierwszy raz będą korzystały z TripAdvisor`a też nie będą zawiedzione, poruszanie się po niej jest naprawdę intuicyjne i nie powinno sprawiać nikomu kłopotu. Funkcje TrupAdvisor poddałem testom w mieście, które znam najlepiej czyli we Wrocławiu.

Jak już pisałem aplikacja jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze. Przeglądając jej zasoby pod kątem Wrocławia możemy przejrzeć opisy 50 wrocławskich hoteli oraz ponad 100 restauracji wraz z opiniami i ocenami. Istnieje również możliwość zarezerwowania poprzez aplikację hotelu czy biletu na samolot (duuuży minus za to, że nie uwzględniono lotów tanimi liniami lotniczymi).

Podsumowując aplikacja jest bardzo przyjazna i intuicyjna w obsłudze. TripAdvisor jest świetnym narzędziem, które znacząco ułatwia podróżowanie. A co najważniejsze nie musimy już zabierać ze sobą 15 różnych przewodników i laptopa – wystarczy smartphone, który zmieści się w kieszeni.

Aplikacja, aby mogła działać potrzebuje dostępu do Internetu (nie musi być to szybkie łącze). Aplikacja jest darmowa a prace nad nią są prowadzone cały czas.

Idealny program dla osób wybierających się na wakacje!