Aplikacja tygodnia – Expedia Hotels

Expedia Hotels – aplikacja dedykowana stworzona na potrzeby portalu Expedia Hotels. Jeżeli ktoś nie wie, czym się zajmuje Expedia Hotels, krótko opisując portal do rezerwowania, samochodów, biletów lotniczych, hoteli, wycieczek etc.

Idąc z duchem czasu portal przygotował aplikację mobilną. Chwalą się, że można czterema kliknięciami zarezerwować hotel, postanowiliśmy to sprawdzić. Po odpaleniu aplikacja wygląda naprawdę nie pozornie, a okazuje się być potężnym narzędziem.

Na dzień dobry aplikacja pokazuje hotele z mojej okolicy, co ciekawe nie pyta czy wykorzystać GPS, AGPS albo Wi-Fi – prawdopodobnie samo sobie skorzystało. To akurat dla mnie minus nie lubię, gdy coś się dzieje bez mojej wiedzy! Po pokazaniu się listy hoteli widzimy ładne zdjęcie i nazwę hotelu, a także odległość oraz przybliżoną cenę pokoju. Kolejny ekran po wybraniu danego hotelu,widzimy na nim cenę pokoju, ilość gwiazdek, jakie posiada hotel, podaną lokalizację hotelu słownie oraz na mapie, adres. Dobra no to rezerwujemy pokój, (klikamy book now – to już 2 kliknięcia!). Pojawia się kolejny ekran – appka prawdopodobnie sczytuje z bazy danych, jakie pokoje są wolne i jaka jest ich cena – wybieramy ten, który nas interesuje. Moim oczom ukazuje się lista informacji, które trzeba „wklepać” by zarezerwować pokój – klasycznie dane teleadresowe + dane karty kredytowej – dodatkowo pojawia się informacja o hotelu i pokoju, który wybraliśmy.

No i tu pojawia się mikro kłamstwo ze strony marketingowców – niby cztery kliknięcia – wpisując dane do rezerwacji klepiemy w klawiaturę hmm 160 razy? Po zarezerwowaniu otrzymujemy maila zwrotnego z potwierdzeniem rezerwacji. Po za tym jednym małym kłamstewkiem, rzeczywiście zarezerwowanie pokoju hotelowego zajmuje niespełna 7 minut i trzeba wykonać jedynie 4 kliknięcia. Wizualnie jest prosto, ale nie siermiężnie, bez zbędnych animacji, przesadzonych przejść między ekranami i dźwięków – jest prosto, jest intuicyjnie, jest  naprawdę fajnie! Poruszanie się nie sprawia większego problemu, więc osoba, która zna język angielski na poziomie podstawowym bez trudu będzie mogła korzystać z appki.

Przyznam się szczerze, że aplikacja mnie zaskoczyła swoją intuicyjnością i szybkością działania, jedyny minus, ale subiektywny to brak pytania o skorzystanie z GPS, 3G lub WIFI.

Wszystkim polecam – warto ją mieć ułatwia rezerwacje hotelu.

Wrzucę ją nawet w swoim telefonie do zakładki przydatne, bo kiedyś na pewno z niej skorzystam.