10 miliardów pobrań aplikacji z Android Market

Kolejna bariera przełamana

Kolejna niesamowita bariera została przełamana! Android Market w ostatnim tygodniu odnotował 10 miliardowe pobranie aplikacji. Oznacza to, że na przestrzeni niecałego półtora roku byliśmy świadkami niesamowitego skoku. Dla przypomnienia, barierę jednego miliarda pobrań Android Market przekroczył w lipcu 2010 roku. Ten niewiarygodny wzrost pobrań, ma swoje podłoże w szybko zwiększającej się liczbie użytkowników smartphonów z systemem Android oraz wzrostem świadomości pożyteczności aplikacji mobilnych. Dzięki polityce Google, system Android instalowany jest na smartphonach różnych producentów. To właśnie dzięki tej dywersyfikacji producentów smartphonów, Google zawdzięcza tak szybki wzrost instalacji dokonanych z Android Marketu.

Google opublikowało również ciekawe dane dotyczące dynamiki wzrostu liczby pobrań. Wynika  z nich, że obecnie oscyluje ona na poziomie około miliarda aplikacji miesięcznie.

Pościg za Apple

Pościg za App Store nadal trwa i na pewno jeszcze dużo czasu upłynie zanim Android Market doścignie market Apple’a. Gigant z Cupertino na początku roku podawał, że ilość pobrań na App Store przekroczyła 15 miliardów, w tym momencie na pewno jest znacznie większa. Jednak wydaje się, że dzięki coraz większej ilości urządzeń pracujących na systemie Android, Google osiąga efekt skali, który napędza coraz to większą ilość instalacji z Android Marketu. Ciekawie, jaka sytuacja ukształtuje się z końcem 2012 roku, czy Apple zostanie zdetronizowane?

 
 
 
 

Tanie aplikacje od Android Market

Z okazji przełamania granicy 10 miliardów pobrań Android Market przygotował dla swoich użytkowników nie lada niespodziankę. Otóż przez najbliższe 10 dni każdego dnia na Android Markecie będą pojawiać się aplikacje za 10 centów. Codziennie będą to inne aplikacje i w tej promocyjnej cenie będą dostępne jedynie przez 24 godziny. Jednak sama akcja jest warta uwagi, ponieważ będzie można nabyć ciekawe aplikacje za dużo lepszej cenie. Aplikacje są selekcjonowane przez zespół Android Marketu.

Dziś dostępne są: